Kurumsal     Tarihçe
 
 
Tarihçe

MES, 2002 yılından beri müşterileri için kullanım kolaylığı ve yeni tedavi seçenekleri sunan, hasta hayatı için değer yaratan, en son teknoloji ürünleri kullanıcılar ve hastalarla buluşturmuştur.

2003 Amerikan menşeili, en son teknoloji Yenidoğan Yoğun Bakım Isıtma Cihazları ve Ventilasyon  Cihazları ile sektöre yeni bir soluk getirmiştir.

2004 Belçika menşeili yüksek yoğunluklu Sarılık Tedavi Cihazı ile yenidoğan bebeklerde kan değişiminin önlenmesini sağlamıştır.

2005 Amerikan menşeili Dünya’nın ilk, LED, küvöz üstü fototerapi cihazı ile yenidoğan sarılık tedavisinde yaşanılan su kaybı, uzun tedavi süresi, etkin olmayan tedavi gibi problemlerin çözümünü sağlamıştır.

Alman Menşeili Nasal CPAP cihazı ile Yenidoğan’da nasal CPAP uygulamalarına öncülük etmiştir.

2006 Alman menşeili yenidoğan nakil ventilatörü ile özellikle uzun nakillerde yaşanan bir dizi nakil problemine çözüm üretmiştir.  Yenidoğanların, nakil esnasında ısıtılmış, nemlendirilmiş ve istenilen miktarda oksijenlendirilmiş hava ile solunum yapmasına imkan veren, hava tüpünün boşalması problemini ortadan kaldıran cihaz ile yenidoğanların yoğun bakım konforunda nakil edilmesi sağlanmıştır.

2008 Alman menşeili en son teknoloji yenidoğan ventilatörü SOPHIE ile ürün ve hizmet kalitesini bir kere daha ispatlamıştır. SOPHIE, Stephan’a özgü üstün özellikleri ve gelişmiş modları ile  yendioğan doktorlarının aradığı tedavi kalitesini garanti etmiştir. Yerli olarak üretilen Bilisphere 360 fototerapi cihazları ile yüksek seviyedeki sarılığın en ekonomik ve en hızlı şekilde tedavisi ve kan değişimlerinin önlenmesi sağlanmıştır.

2010 Yenidoğan nasal CPAP tedavisinde yaşanan burun deformasyonu ve basınç kaçaklarını önlemek amacıyla Amerikan Menşeili hidrokoloid burun bantları ile yüzlerce bebekte görülen burun deformasyonunun ve basınç kaçaklarının önlenmesine öncülük etmiştir. Amerikan Pediatri Akademisinin yönergelerinde de belirtilen oksijen – hava karıştırıcısı kullanımını Türkiye’de yaygınlaştırmak için çalışmıştır. Özellikle saf ve yüksek oksijen tedavisi nedeniyle bebeklerde oluşabilecek yan etkilerin önlenmesinde farkındalık  yaratmayı hedeflemiştir.

2011 Yenidoğan nasal CPAP uygulamalarında basınç kaçakları, burun ve yanak deformasyonunun önlenmesini sağlayan dünyanın tek nasal CPAP seti, Alman menşeine sahip Easy Flow ile bir kere daha kullanıcıların takdirini kazanmıştır.

2012 Yenidoğan ventilasyonunda karın sesnsörü ile senkronize nasal cpap (SNIPPV) uygulaması imkanı veren SOPHIE model ventilatörü ile klinisyenlerin nasal uygulamalardan maksimum faydayı elde etmesini sağlamıştır.

2014 Amerikan menşeili Pozisyonlandırıcılarla, Özellikle erken doğan, premature bebeklerin, yoğun bakım ortamında, fizyolojik gelişimlerini destekleyecek şekilde pozisyonlandırılmasını sağlamıştır.

2017 Yenidoğan ventilasyonunda SPOC teknolojisini klinisyenlerin kullanıma sunmuştur. Otomatik FiO2 kontrolü, ileri teknoloji modern bir yenidoğan ventilatörünün temel modüllerinden bir tanesidir ve bu özellik klinik rutininde gün geçtikçe daha önemli hale gelecektir. Sophie & SPOC kliniğinizde bulunan mevcut SpO2 monitörü ile birlikte çalışır ve minik hastalarınızda çifte ölçüm gereksinimini ortadan kaldırır.

2018 MiraCradle - Neonate Cooler ürün portföyüne katılmıştır. MiraCradle, doğumsal asfiksili bebeklerde terapötik hipotermiyi indüklemek için savE Phase Change Material (PCM) teknolojisini kullanan, ekonomik, pasif bir soğutma cihazıdır. Kullanımı çok kolay ve güvenlidir, hafif, portatif bir cihazdır, 72 saat boyunca 33-34°C'lik kesin bir sıcaklık sağlar, manuel supervizyon ihtiyacı minimaldir ve sürekli elektrik kaynağı gerektirmez.

 
 
Copyright © 2014 MES Tıbbi Cihazlar Sanayi Ticaret ve İthalat Ltd. Şti.

Kazım Karabekir Cad. Başkent İş Merkezi No: 91/81-82-83 İskitler 06060 Ankara • Tel: +90 ( 312 ) 384 24 73 (pbx) • Faks: +90 ( 312 ) 384 24 08 • E-Posta: info@mes.com.tr • www.mes.com.tr

Web Tasarım: AdaNET
Ana Sayfa